Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /www/z/l/u46486/public_html/vendor/nette/nette/Nette/loader.php on line 29
Aktuality z tlače - Zlaté tehličky
Smart
nákup

Aktuality z tlače

11.11.2016 Žltý kov bude v krátkodobom horizonte čeliť viacerým výzvam a protivetru

Zlato prežilo v reakcii na Trumpovo víťazstvo bláznivý deň. Nahor ho ťahal pocit neistoty, vyplývajúci z prekvapujúceho výsledku volieb. Bolo to podobné, ako pri podobnom prekvapení – hlasovaní o brexite v júni, keď zlato tiež vystrelilo nahor, zatiaľ čo americký dolár a akcie spadli. Viac nájdete v nasledujúcom článku.

04.11.2016 Zlato môže prudko vyletieť. Ak sa novým americkým prezidentom stane Trump

Úspech Donalda Trumpa v amerických prezidentských voľbách môže podľa analytikov priniesť neistotu na svetové trhy a zdvihnúť cenu zlata. Viac nájdete v nasledujúcom článku.

10.10.2016 Goldman Sachs: Cena zlata pod 1250 dolárov je vhodnou príležitosťou k nákupu

Americká veľkobanka Goldman Sachs uvádza, že ak cena tohto kovu bude naďalej klesať pod 1250 dolárov, pôjde o strategickú príležitosť k nákupu, pretože tu naďalej zostáva značné riziko spomaľovania globálneho rastu či obavy o schopnosť centrálnych bánk pružne reagovať na zmeny v ekonomickom vývoji. Viac nájdete v nasledujúcom článku.

10.10.2016 Komodity majú za sebou dramatický štart posledného štvrťroku

Komodity to majú stále našliapnuté k prvému roku s pozitívnym výsledkom od roku 2010. Myslím si však, že sa to do konca roka môže ešte zmeniť. Viac nájdete v nasledujúcom článku.

05.10.2016 Toto je vodítko pro investory do zlata!

Pokud jste přesvědčeni, že víte, kam v příštích měsících zamíří reálné výnosy amerických vládních dluhopisů, možná byste měli zvážit kariéru komoditního tradera... Viac nájdete v nasledujúcom článku.

04.10.2016 Zlato podliezlo kľúčový support 1300 dolárov

Žltý kov prelomil kľúčový support na úrovni 1300 USD, pod čo sa podľa analytikov podpísal silný dolár a taktiež zvýšená chuť po rizikových aktívach. Viac nájdete v nasledujúcom článku.

21.09.2016 Páčia sa Vám šperky z platiny? Je lacnejšia ako zlato

Trhová cena bieleho kovu sa v posledných rokoch prepadla. Jej hodnota sa pohybuje až 52 percent pod jej päťročným maximom. Za uncu zlata možno dnes získať uncu a štvrť platiny. Traderi by teda mali spozornieť. Viac nájdete v nasledujúcom článku.

13.09.2016 Najväčší producenti zlata na svete

V roku 2015, 12 najväčších producentov zlata na svete kolektívne vyťažilo 1 061,9 ton žltého kovu, čo je podľa aktuálnych cien ekvivalent o hodnote 44,8 miliárd amerických dolárov. Tieto banícke firmy majú sídlo v siedmich krajinách na štyroch kontinentoch, kde Toronto je domovom až pre tri z nich. Počty ton zlata vyťažené jednotlivými spoločnosťami nájdete v nasledujúcom článku.

05.09.2016 Investori sa v zlate pripravujú na najlepší mesiac roka!

September je najlepším kalendárnym mesiacom pre zlato.

To predstavuje vítanú správu pre sužovanú komunitu investorov v zlate, ktorí museli znášať frustrujúcich niekoľko mesiacov, pretože cena zlata ustúpil od svojho júlového maxima na úrovni 1374 dolárov za uncu. Cena zlata na konci augusta uzavrela na úrovni okolo 1 317 dolárov. Viac v nasledujúcom článku.

31.08.2016 Má ještě po letošním růstu smysl nakupovat zlato?

Bude letošní růst ceny zlata pokračovat, nebo je již oblíbený kov a bezpečný přístav na dlouhodobějším vrcholu? Viac v nasledujúcom článku.

31.08.2016 Vzorec, ktorý by Vám mal pomôcť v rozhodovaní sa, kedy investovať do striebra

Striebro má veľa príťažlivých vlastností rovnakých ako zlato. Striebro má stálu hodnotu, je kujné, relatívne vzácne a príjemné na pohľad. A to nie je všetko, pretože je aj vhodnou investičnou komoditou. Viac v nasledujúcom článku.

26.08.2016 Existuje lepší spôsob, ako zarobiť na zlate, než je nákup zlata

Aktuálne je platina najlepším spôsob, ako investovať do zlata. John LaForge, ktorý je vedúcim analytikom pre aktíva vo Wells Fargo, odpovedal na niekoľko klientskych otázok s ohľadom na zlato. Nie je to prekvapujúce, vzhľadom k tomu, že zlato v tomto roku získalo až 23%. Viac v nasledujúcom článku.

25.08.2016 Centrální banky v pololetí nakoupily 166 tun zlata

Světové centrální banky v letošním prvním pololetí nakoupily 166 tun zlata. Na druhé straně prodaly 22 tun žlutého kovu. Vyplývá to z analýzy společnosti Macquarie. Čistý přírůstek zlatých rezerv centrálních bank tak činil 144 tun. V loňském prvním pololetí to bylo 179 tun. Viac v nasledujúcom článku.

23.08.2016 Pět štítů pro vaše portfolio pro případ další krize

Každá krize zanechá na investorovi určité stopy, ať už v podobě finančních ztrát, nebo třeba psychického vypětí, které musí zažívat při rychlých a dlouhých propadech hodnoty portfolia. Na každou, i tu nejhorší situaci a i na to největší překvapení se ale lze připravit. A není radno to podceňovat. Viac v nasledujúcom článku.

17.08.2016 Zlato není ochrana před chaosem, ale investice do něj!

Jim Grant, autor známého a respektovaného Grant's Interest Rate Observer, si myslí, že investoři příliš nechápou roli zlata ve finančním systému. Investice do zlata podle něj není bezpečným útočištěm před chaosem, jak si většina investorů myslí. Viac v nasledujúcom článku.

11.08.2016 Investice do zlata vystoupily v pololetí na nový rekord, táhly hlavně ETF

Poptávka po investičním zlatě dosáhla v letošním prvním pololetí rekordu. V samotném druhém čtvrtletí se investice do kovu více než zdvojnásobily na 448 tun. Oznámila to Světová rada pro zlato (WGC). Viac v nasledujúcom článku.

05.08.2016 Ľudia v Indii presúvajú zlato do bánk

Indovia presúvajú do bánk 2,95 ton zlata. Plán indickej vlády snažiaci sa motivovať domácnosti, aby odovzdali bankám svoje zlato výmenou za zaujímavé úroky, zdá sa funguje. Viac v nasledujúcom článku.

04.08.2016 Svetová "búrka" dostala zlato k najvyhľadávanejším aktívam

Podľa správy Svetovej Rady pre Zlato: "Dokonalá búrka" na trhoch vedie investorov, aby sa vo veľkom snažili pridávať zlato do svojho portfólia, ako určitú forma ochrany. Viac v nasledujúcom článku.

28.07.2016 Trh so zlatom vyzerá dnes podobne ako v bláznivých 70. rokoch

Málokedy sa vyskytne taký druh investície, pri ktorej môžeme hovoriť o zhodnotení o 500%. V prípade zlata to dnes nie je tak výnimočné ako by ste si mysleli. Viac v nasledujúcom článku.

19.07.2016 Stratég, který loni vyhlížel rally stříbra, byl terčem posměchu. Teď všem vytřel zrak

Komoditní stratég ze Saxo Bank Ole Hansen na konci loňského roku odhadl, že letos stříbro zažije rally. Konkrétně předpověděl, že cena kovu vzroste o 33 %. Rok je teprve v polovině, Hansen již ale může slavit, cena stříbra vyskočila od prosince téměř o polovinu. Viac v nasledujúcom článku.

14.07.2016 4 200 USD za unci zlata? S kolapsem monetárního systému hračka

Brexit všem ekonomům, analytikům a investorům jasně ukázal, že nic není dáno předem, jakkoli si to mnozí přejí. Překvapivý vývoj nahrává bezpečným přístavům, jako je zlato, a pokud se dočkáme dalších podobných překvapení, drahé kovy mohou navzdory veškeré logice a očekáváním dále posilovat. Viac v nasledujúcom článku.

11.07.2016 21 využití striebra, o ktorých ste možno doteraz nevedeli

Striebro je pre svoje cenné vlastnosti jedným z ťažko nahraditeľných kovov, ktorý ľudstvo využíva po tisíce rokov. Viac v nasledujúcom článku.

11.07.2016 Oživení cen zlata a ropy dělá z toho sektoru letošní hvězdu

Nahoru sektor táhne silná poptávka po vzácných kovech a odraz cen ropy z úrovní kolem 30 dolarů za barel. Viac v nasledujúcom článku.

05.07.2016 Cena zlata do niekoľkých mesiacov dosiahne rekord

Manažér investičného fondu uviedol, že cena zlata v najbližších 18 mesiacoch môže dosiahnuť historické maximá, keďže výnosy celosvetových dlhopisov dosahujú negatívne úrovne. Viac v nasledujúcom článku.

04.07.2016 Striebro dosahuje razantné zisky

Cena striebra dnes jednoznačne rástla, pretože je je vidno vplyv očakávaní Centrálnej banky, keďže Veľká Británia vo svojom referende zahlasovala za opustenie Európskej únie. Viac v nasledujúcom článku.

30.06.2016 Brexit je velkým rizikem, globální dopady ale nemusejí být ničivé

Citigroup aktualizovala své ekonomické prognózy pro jednotlivé světové regiony. Rozvod Británie s EU bude mít zásadní vliv na ekonomiku Spojeného království, pocítí jej i evropská ekonomika, na globální úrovni by ale nemuselo být tak zle. Viac v nasledujúcom článku.

28.06.2016 Změní brexit spíše vlažný vztah Čechů k investičnímu zlatu?

Zájem Čechů o investiční zlato se pomalu zvyšuje, ve srovnání se zbytkem světa je ale investování do kovu v ČR stále v plenkách. Zlepšit povědomí o investičním zlatě a zvýšit zájem investorů o slitky a mince si za cíl klade Asociace pro investiční kovy a mince. Viac v nasledujúcom článku.

28.06.2016 Po brexite sú v kurze zlato a dlhopisy

Vypredávajú sa britské banky, letecké firmy, a naďalej sa oslabuje libra. Nikto nevie, dokedy trhová neistota potrvá. Viac v nasledujúcom článku.

28.06.2016 Světová rada pro zlato: Zvýšený zájem investorů o žlutý kov vyvolaný britským referendem by měl přetrvat

Rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie výrazně snížilo zájem investorů o riziková aktiva, jakými jsou například akcie, a naopak zvýšilo poptávku po bezpečných přístavech, mimo jiné po zlatě. Po zveřejnění překvapivého výsledku britského hlasování vyskočila cena kovu z 1 260 USD až na 1 330 USD za trojskou unci. Viac v nasledujúcom článku.

24.06.2016 Brexit vyvolal zemetrasenie. Libra je na dne, zlato prudko rastie

Libra zažila najdivokejšiu noc za dlhé roky, keď po počiatočnom posilnení až k hodnotám okolo 1,48 dolára začala strmo padať. Prepadla sa až o 9,4 percenta a dostala sa na 1,3462 USD, teda najnižšie od septembra 1985. "Je to divoké," povedal k situácii na finančných trhoch hlavný ekonóm investičnej spoločnosti AMP Capital Shane Oliver. Viac v nasledujúcom článku.

20.06.2016 Zlato môže veľmi skoro zdražieť o 10%

Presne toto si myslí expert na drahé kovy z banky HSBC, James Steel. Ako uviedol v správe pre klientov, zlato je spoľahlivým barometrom rizika, a verí, že ak Briti zahlasujú za vystúpenie Veľkej Británie z EÚ, cena zlata môže vzrásť o 10% na 1400 dolárov za uncu. Viac v nasledujúcom článku.

19.06.2016 Obavy z brexitu zvyšují zájem investorů o zlato

Nejistota na světových trzích před čtvrtečním referendem o budoucnosti Británie v Evropské unii zvyšuje zájem o zlato. Cena kovu se v minulých dnech vyšplhala na zhruba 1 300 dolarů za trojskou unci, což je nejvyšší úroveň za téměř dva roky. Viac v nasledujúcom článku.

14.06.2016 Cena zlata se kvůli obavám z brexitu vyšplhala nejvýše za 4 týdny

Cena zlata se vyšplhala na nejvyšší úroveň za čtyři týdny. Růst ceny kovu podporuje podle analytiků především nejistota ohledně možných dopadů případného vystoupení Spojeného království z Evropské unie. Viac v nasledujúcom článku.

14.06.2016 Zlato stúpa. Špekulatívne

Zlato stúpalo od utorka minulého týždňa. V utorok bola cena na úrovni 1237 USD. Následne sa postupne cena zvyšovala. Viac v nasledujúcom článku.

13.06.2016 Kapitola z dějin nesmyslné posedlosti

Zlatí brouci po světě nechodí s růžovými, nýbrž žlutými brýlemi. Blyštivý kov je pro ně modlou a mnohdy i smyslem celého života. Vysvětlují jím vývoj ekonomiky i dění v politice a tvrdí, že až přijde kolaps finančního systému, budou to oni, kdo se bude smát naposledy. Viac v nasledujúcom článku.

03.06.2016 Slabé čísla z USA rozkývali trhy. Dolár sa trápi, zlato získava

Finančné trhy na výrazne slabé čísla okamžite zareagovali, keďže tieto dáta robia júnové zvyšovanie sadzieb zo strany Fedu nepravdepodobným. Táto skutočnosť neteší americký dolár, ktorý sa voči ostatným hlavným menám dostal pod predajný tlak. Viac v nasledujúcom článku.

27.05.2016 Zvyšování sazeb Fedu zlatu neublíží

Za první čtyři měsíce letošního roku zlato posílilo o více než 22 % a atakovalo hranici 1 300 dolarů. Pak se růst zastavil, když kromě této psychologické úrovně působí na investory také množící se spekulace o zvyšování sazeb ze strany americké centrální banky. Ve skutečnosti však růst úroků ceně zlata nijak neškodí, spíše naopak. Viac v nasledujúcom článku.

26.05.2016 Zlato mizne z venezuelskej pokladnice. Krajina nezvláda ekonomický marazmus

Venezuela je kvôli ekonomickej kríze nútená urýchliť predaj svojich zlatých rezerv, ktoré sa tak dostali na rekordné minimum. Krajina v tohtoročnom prvom štvrťroku predala zlato v hodnote 1,7 miliardy dolárov (1,5 miliardy eur), aby získala peniaze na splácanie dlhov. Viac v nasledujúcom článku.

21.05.2016 Šperky zo zlata sú stále drahšie

Šperky z tohto cenného kovu sú stále drahšie. Investori, ktorí kupujú zlato ako bezpečný prístav doň investujú razantné finančné prostriedky. Podľa Svetovej Rady pre Zlato, dopyt po investičnom zlate sa v prvom štvrťroku zvýšila o 21%, čo viedlo k nárastu cien na vyššie úrovne. Viac v nasledujúcom článku.

13.05.2016 Poptávka po zlatě v prvním čtvrtletí vyskočila na nový rekord, zájem o kov měli hlavně investoři

Světová poptávka po zlatě v prvních třech měsících letošního roku stoupla meziročně o 21 % na 1 289,8 tuny, a dostala se tak na historicky nejvyšší úroveň. Zájem byl kvůli nejistému ekonomickému výhledu především o investiční zlato, naopak poptávka po kovu pro šperkařskou výrobu kvůli růstu jeho ceny a zvýšení daní v Indii klesla. Viac v nasledujúcom článku.

12.05.2016 Dopyt po zlate už navyšujú aj Centrálne banky

Je to skvelý rok pre zlato. Vzácny kov je v zisku až 19% a nedávno po prvýkrát v priebehu 15 mesiacov prekročil úroveň 1 300 dolárov za uncu, avšak dostal sa späť k úrovni 1 265 dolárov. Jedným z najviac povzbudzujúcich znamení žltého kovu je, že dopyt pochádza z najrôznejších miest. Viac v nasledujúcom článku.

11.05.2016 Zlato: Unce za 8 000 USD? Proč ne!

Když se investor rozhodne vložit část svých prostředků do zlata, nemusí jít hned o zlatého fanatika. Bývá to spíše racionální rozhodnutí. Když se ale rozhodne do zlata ve velkém investovat jedna z největších evropských společností, jde o signál, že něco není v pořádku. Viac v nasledujúcom článku.

27.04.2016 Zlato, indikátor recesie?

Trhy USA sa po prepade zo začiatku tohto roka spamätávajú, čo vidíme na hlavných akciových indexoch, ktoré sa doťahujú na hodnoty spred poklesu. Viac v nasledujúcom článku.

23.04.2016 Ťažobné spoločnosti zo zlata dosahujú razantné zisky ... ale čo ďalej?

Newmont Mining počas tohto týždňa nahlásila zisky, ktoré prekonali prognózy a v roku 2016 vzrástla o viac ako 70%. Akcie spoločnosti Silver Wheaton vyskočili takmer o 55%. Viac v nasledujúcom článku.

23.04.2016 Stříbrná rally v sedmi grafech

Vzácné kovy zažívají renesanci. Zlato od začátku roku připisuje kolem 16 %, stříbro dokonce více než 20 %. Stojí stříbrná rally na pevných základech, nebo jde jen o komoditní bublinu, která zase brzy splaskne? Viac v nasledujúcom článku.

19.04.2016 Striebro predbieha zlato

Asi najzaujímavejšie dianie minulý a predminulý týždeň bolo na striebre. To pri vzrastajúcej cene zažívalo opakovane vyšší dopyt od investorov. Situácia pretrvávala celé dva týždne. Otázka znie, prečo sa to deje? Viac v nasledujúcom článku.

18.04.2016 Svět naruby: Zlatá rally už i během deflace?

Jedním z mála aktiv, která za sebou mají skutečně úspěšný začátek roku, je zlato. Zlí jazykové sice tvrdí, že oživení jeho ceny je jen dočasné a že se kov brzy vrátí k lokálním minimům kolem 1 050 USD za trojskou unci, jiní ale uklidňují, že se zlatu nemusí dařit jen v době vysoké inflace, jak praví staré poučky. Viac v nasledujúcom článku.

17.04.2016 Apple zo starých iPhonov získala až tonu zlata

Aj keď Apple zarába dostatok peňazí, firma objavila spôsob, ako ušetriť ďalšie desiatky miliónov dolárov zo starých, poškodených a nechcených iPhonov. Viac v nasledujúcom článku.

11.04.2016 Zlato na 3-týždennom maxime. Vďaka doláru

Cena zlata v dnešnom obchodovaní získava 1,14% na 1258,20 dolárov za trojskú uncu, čo je najvyššia úroveň za posledné tri týždne. Dražie aj striebro, ktorého cena posilňuje o 3,52% na 15,93 USD. Viac v nasledujúcom článku.

07.04.2016 Komoditný trh po zúfalých mesiacoch vykazuje známky oživenia

Pacient bol chorý tak dlho, že sme skoro zabudli, ako by mohol vyzerať sektor robustných komodít. Striebro a zlato sa však už odlepili od dna a ropná rely naznačuje stabilizáciu. Nateraz však budú vyšší rast ropy limitovať fundamenty. Viac v nasledujúcom článku.

02.04.2016 Rusko sa stáva najväčším nákupcom zlata na svete

Centrálna banka Ruska vo februári nakúpila 356 000 uncí zlata a stala sa tak najväčším odberateľom drahého kovu medzi centrálnymi bankami sveta. S týmto tvrdením prišiel ekonomický denník Vedomosti, kde uvádzal údaje od MMF. Viac v nasledujúcom článku.