Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /www/z/l/u46486/public_html/vendor/nette/nette/Nette/loader.php on line 29
Otázky a odpovede - Zlaté tehličky
Smart
nákup

Otázky a odpovede

Prečo investovať práve do fyzického zlata?

V súčasnej dobe možného pádu monetárneho systému je nutné myslieť na ochranu svojich úspor oveľa viac ako kedysi. Investičné zlato je jednou z viacerých možností, ako udržať hodnotu svojich peňazí v dobe neustále rastúcej inflácie a ekonomickej nestability. Nákup investičného zlata v podobe tehličiek, alebo mincí je nutné chápať ako výmenu peňazí za peniaze v inej forme, a uchovanie hodnoty majetku. V prípade opätovného návratu z eura k Slovenskej korune investor stratí peniaze na výmennom kurze, ale nestratí ani gram z hmotnosti zlata! Významnou vlastnosťou investičného zlata (s rýdzosťou 999/1000 = 24 karátov) je jeho likvidita, teda schopnosť ho kedykoľvek vymeniť späť na peniaze. Zlato je ako jediný investičný kov oslobodené od DPH, čo zvyšuje jeho obľúbenosť medzi investormi v celej EÚ.

Aký je rozdiel medzi papierovým a fyzickým zlatom?

Papierové zlato je len papier. Papier, ktorý hovorí, že niekde v trezore sa možno nachádza investorove zlato. Ak sa niekde v trezore spomínané zlato aj nachádza, treba rátať s tým, že jedno zlato môže vlastniť aj niekoľko majiteľov. Môže nastať aj taká situácia, že papier o vlastnení zlata máte vo svojich rukách, no zlato vôbec nemusíte vlastniť a investičná spoločnosť točí Vaše peniaze bez obmedzenia a vyrába si z nich niekoľkonásobný zisk. Pri papierovom zlate si investor nikdy nie je istý, či zlato naozaj vlastní, nemôže si ho chytiť do ruky, ani nahliadnuť do trezora, v ktorom by malo byť uskladnené.

Fyzické zlato má každý investor vo svojich rukách a môže s ním nakladať podľa vlastného uváženia. Spoločnosť RM ASSET dodáva klientovi len fyzické zlato a vkladá ho klientovi priamo do vlastných rúk. Ďalej je už len na klientovom uvážení, či si zlato uloží v trezore spoločnosti, kde je mu kedykoľvek k dispozícii, alebo si ho uloží na vlastnom bezpečnom mieste. Fyzické zlato je obchodovateľné po celom svete, a preto klient nemá problém ani v prípade sťahovania sa mimo územia Slovenskej republiky.

Chcel by som investovať do zlata, ale neviem, či ešte nemám počkať na lepšie ceny...

Určite je rozumné nakupovať pri cenových poklesoch (korekciách), avšak trafiť potrebný cenový pokles je veľmi náročne. Pokiaľ však veríte investičnému zlatu ako dlhodobému uchovávateľovi hodnôt, nemá zmysel s nákupom čakať pre zníženie o pár percent.

Ďalšou možnosťou je pravidelné investovanie. Základ pravidelného investovania je v budovaní investičného portfólia na pravidelnej báze. Keď sa investície rozdelia v čase, znižuje sa riziko nevhodného načasovania vstupu na trh. Preto je pravidelné investovanie efektívne pre investora s veľkým portfóliom, ale aj pre začínajúceho investora. Pri pravidelnom investovaní nie je potrebné čakať na najvhodnejší okamih a prípadný pokles na trhoch nie je dôvodom k panike. Je to presne naopak. Pri pravidelnom investovaní prináša pokles na trhu investičnú príležitosť, v ktorej pramenia zisky.

Názorný príklad pravidelného investovania je znázornený na nasledujúcich príkladoch:


JEDNORAZOVÝ NÁKUP

Investor urobí jednu veľkú investíciu a očakáva, že po prvej korekcii ceny zlata bude jeho investícia stále rásť. Aby sa investor dostal aspoň do cenovej úrovne investície, musí cena zlata vzrásť na pôvodnú hodnotu. No aby investor zarobil, cena musí stúpnuť NAD pôvodnú cenu, za ktorú zlato nakúpil.

Ak investor nakúpil zlato za 1200 EUR a cena by poklesla na 1000 EUR (pokles o 16,66%), tak nárast na pôvodnú hodnotu by nebol len o 16,66%(1000x16,66%=1160).Cena by musela narásť o 20%!(1000*20%=1200) aby sa investor dostal na pôvodnú cenovú úroveň.

Čo z toho vyplýva? Čím hlbší je prepad, tým relatívne vyšší nárast musí nasledovať, aby sa klient dočkal pôvodnej investovanej hodnoty.

PRAVIDELNÝ NÁKUP

Po nákupe zlata nastala korekcia ceny a investor sa rozhodol, že túto situáciu využije. Stratégiou pravidelného nákupu využil túto korekciu a "spriemeroval" cenu zlata (cost average effect). Investor si skrátil čakanie na vyrovnanie ceny po korekcii a ceny, za ktorú zlato nakúpil

Investorove pravidelné nakupovanie:
1. tehlička - cena 1200 EUR
2. tehlička - cena 1100 EUR
3. tehlička - cena 1080 EUR
4. tehlička - cena 1000 EUR

Znamená to, že ak investor nakúpil zlato za cenu 1200 EUR a následne by nakúpil ešte trikrát, cena by síce poklesla na 1000 EUR (pokles o 16,66%), ale investor by nemusel čakať na nárast na pôvodnú hodnotu o 20% (1000x20%=1200).

Celková suma investície je 4380 EUR. Túto sumu vydelíme počtom nákupov (4380/4). Výsledok 1095 EUR je priemerná hodnota nákupu, to znamená, že investorovi stačí nárast ceny len o 9,58%! (1095x9,58%=1200). To znamená, že nemusí čakať na pôvodných 20% a stačí mu nárast ceny o 10,42% nižší ako by pri jednorázovom nákupe musel očakávať!!!

Prečo si vybrať na dodanie investičného zlata práve našu spoločnosť?

Akým systémom prebieha celý obchod?

Produkty z našej ponuky objednáte e-mailom na info@rmasset.sk, alebo na čísle +421 911 869 423 v pracovných dňoch v čase od 09:00 do 16:00.

Každá objednávka musí obsahovať :

a) fakturačné údaje kupujúceho, e-mail a telefónne číslo pre overenie

b) názov a množstvo objednaných produktov

Následne bude kupujúci kontaktovaný okamžite po prijatí objednávky a bude mu zaslaná zálohová faktúra s aktuálnou cenou podľa burzy, ktorú je nutné uhradiť do 1 hodiny od vystavenia, ideálne vkladom v hotovosti na účet 1184856018/1111 vedený v Unicreditbank a.s., Námestie 1. Mája 18, Bratislava.

Nemám čas fixovať cenu, objednávať a vyberať produkty. Zabezpečíte pre mňa nákup "na kľúč"?

Samozrejme, máme riešenie aj pre klientov, ktorí nemajú čas na všetky úkony potrebné k objednávke, fixácii a konečnému dodaniu investičného zlata. Pre nich zabezpečíme individuálny prístup a vybavenie všetkých procesov na kľúč. Všetky kroky dohodneme po osobitnej komunikácii.

Dodávate tovar aj s príslušným certifikátom?

Zlaté tehličky Argor-Heraeus, ktoré predávame sú dodávané s certifikátmi, ktoré určujú ich pravosť a rýdzosť. Pri tehličkách do 100 g hmotnosti je certifikát zatavený spolu s tehličkou v ochrannej plastovej fólii, pričom pri vyšších hmotnostiach je dodávaný separátne.

Môžem si daný sortiment prevážiť?

Na požiadanie je možné prevážiť si dodané investičné zlato na našej váhe od spoločnosti Brutto s.r.o. Tehličky do 100 g majú vyššiu celkovú hmotnosť ako je deklarovaná na obale, nakoľko údaj uvedený na obale berie do úvahy len čistú hmotnosť zlata bez ochrannej fólie.

Viem akú sumu chcem investovať, ale neviem si vybrať rozloženie tehličiek...

V tejto situácii Vám veľmi radi poradíme a namodelujeme "zlatú rezervu" tak, aby pokryla Vami stanovený rozpočet a prípadné očakávania z výsledku Vašej investície. Vo všeobecnosti platí, že pre investora, ktorý by chcel len zarobiť bez ohľadu na ochranu peňazí, odporúčame nákup vyšších gramáží. Ak si uvedomujete zlú ekonomickú situáciu vo svete a chceli by ste primárne ochrániť hodnotu Vašich úspor, odporúčame zostaviť "zlaté portfólio" z tehličiek 1 Oz, 50g, prípadne 100g.

Vykupujete Vami predaný sortiment?

Klientom, ktorí zakúpili investičné zlato v našej firme, zabezpečujeme aj výkup vrámci stabilizácie vlastného stavu zásob. Výkupné ceny su zobrazené pod každým produktom. Vykupujeme však len nepoškodený tovar s priloženým certifikátom schopný ďalšieho predaja.